Tablety, které vás zbaví mnoha povinností navíc

Možná jste si také oblíbili multi tablety, které se postarají hned o několik věcí najednou a vaši bazénovou vodu ošetří tak jako pět různých přípravků bazénové chemie. Takže je jasné, že pravidelné používání těchto tablet vám v péči o bazénovou vodu ušetří nemálo práce.
relax u bazénu.jpg
V tom případě jistě uvítáte to, že si tyto šikovné pomocníky můžete zakoupit také ve velkém balení multi tablety maxi 5v1, které se bude hodit všem, kteří pravidelně ošetřují nádrže o velkém objemu vody.
Díky těmto multi tabletám bude voda ve vašem bazénu krásně jiskřivá, a tedy dokonale čistá. Tyto tablety totiž mají hned několik užitečných vlastností. Obsahují algicid, který efektivně zabrání růstu jakýchkoli řas a sinic, dále zahrnují stabilizátor pH, postarají se o potřebnou hladinu aktivního chlóru v nádrži, vaši bazénovou vodu projasní a také dokonale desinfikují. Takže k tomu, k čemu jste dříve potřebovali využít hned několik přípravků najednou, vám nyní postačí jen multifunkční tablety.
Vždyť i tak je péče o bazén poměrně komplexní činnost, kdy stačí zanedbat málo a neštěstí je na světě. Ten, kdo chce mít ve své bazénové nádrži dokonalou vodu, musí neustále sledovat organické i anorganické znečištění a eliminovat jej. Třeba tím, že bude pravidelně koupací nádrž zakrývat krycí bazénovou plachtou, nejlépe tou solární, která se navíc postará i o ohřev vody. Bez výkonné kvalitní filtrace se obejdou pouze majitelé malých dětských bazénů. Zapomenout nesmíme ani na průběžné čištění vody s pomocí síťky anebo vysavače. A v případě, že se ve vodě objeví zákal, je nezbytné použít desinfekci, a poté vločkovač, který zajistí shluknutí částic do větších celků a jejich bezproblémové odstranění bazénovou filtrací.
šipka do bazénu.jpg
Nicméně bez využití bazénové chemie se nikdo neobejde, neboť ta eliminuje především organické znečištění, které by nám při jeho zanedbání velice rychle přerostlo přes hlavu.