Mužská hobby nemusí být jen o bojovém umění, střelbě a posilovně

O mužích se vykládá řada báchorek. Zejména v médiích se můžete dozvědět, jak je IN být oděn dle požadavků módních trendů v úzkých trubkových riflích, mít tomu odpovídající účes a dlouhý vous, atraktivní vůz, a jevit zájem o pivní mok, o fotbal, o hokej a o ženy. Naštěstí všichni této šabloně nepodléhají, žijí si svůj život po svém a provozují koníčky a zájmy, které do tohoto modelu příliš nezapadají.

letící kluzák

Letecké a lodní modelářství

Za socialismu se značně rozvinul zájem o letecké modelářství. V tomto směru kralovaly lehké kluzáky, modely z balzy potažené tenkým impregnovaným papírem pak překonávaly rekordy a jaký je to pocit postavit vlastními silami létající stroj, se dnes snaží prožít čím dál více zájemců. A to je dobře.

Vystřihovánky

V době oproštěné od elektronických vymožeností, zejména výpočetní techniky a mobilních telefonů, se v Československu rodily stovky papírových vystřihovánek, které bavily děti i jejich rodiče. Lidé měli dostatek času na tuto zábavu, plastické 3D modely zdobily vitríny a s každým z nich se pak životem jejich tvůrce nesl jiný životní příběh. Dnes se zájem o hobby vystřihování z papírového kartonu vrací mezi nás a největší radost z toho mají především děti. Tvůrčí činnost pak může dokonce nahradit i pasivní sledování televizní obrazovky.
ležící figurka

Šachové partie

Vyzvat někoho na partii šachu může být vzrušující zábavou, a to nemusíte být ani zkušeným hráčem či velmistrem. Jistě není náhodou, že jsou šachy považovány za královskou hru. Věnují se jí miliony hráčů po celém světě, zvláště za dlouhých zimních večerů je tento koníček výborným námětem na pohodové posezení u kávy nebo cejlonského čaje. Autenticitu a atraktivitu hry mohou umocnit stylové dřevěné figurky na intarzované deskové šachovnici konferenčního stolku.
ping pong

Stolní tenis

Nezapomínejme na klasiku v podobě stolního tenisu, který se kdysi hrával na každé rekreační chatě, kam se vypravila skupina přátel trávit dovolenou. Vynikající lék proti stresu a balzám na duši, a to stačí jen pouhé pinkání bez ohledu na výsledek.