Připravte bazén na léto

Máte na zahradě bazén, který jste minulý rok zazimovali hned po skončení léta? Pokud ano, tak nejspíš už teď začínáte přemýšlet nad tím, kdy se znovu pustíte do údržby, abyste se měli v létě opět kde koupat. Letní sezóna se rychle blíží, a právě na jaře je venku ideální počasí pro to, pustit se do úprav a jiných prací na zahradě. Jestliže se chystáte toto léto opět využívat svůj bazén nebo si koupit nový, tak si k němu určitě pořiďte vysavač do bazénu.

plavání ve vodě

Aby voda v jakékoliv nádrži zůstala čistá, musí se pravidelně měnit nebo čistit. Pravidelné měnění v bazénu by se však finančně velmi prodražilo a je tedy potřeba počítat s pravidelným čištěním. Ten, kdo se bude pravidelně starat a čistit, tak bude jistě poté náležitě hrdý na to, že se může jít osvěžit v horkých letních dnech, aniž by se bál, že by poté měl mít kožní potíže.

Nečistoty, které dopadnou na vrchu se časem dostanou i na dno. K tomu, abyste je mohli vyčistit je právě velmi šikovným pomocníkem vysavač do bazénu. Každý, kdo má doma vysavač do bazénu si jistě pochvaluje jeho využití.
Navíc si můžete zakoupit více druhů. Takový, který čistí za pomoci proudu vody a veškeré nečistoty ze dna jsou odváděny do sáčku, který je připevněný. Poté pouze vytáhnete přístroj z vody a vypnete vodu. Nakonec stačí odvázat sáček a pod proudem vody jej vyčistit a vyklepat od usazenin ze dna.

sezení u bazénu

Další druh je více pohodlný pro každého a navíc rychlejší. Stačí mít výkonnou filtraci, která má správný tlak. Na výstupy do filtrace, které se nachází v bazénu, nasadíte určenou hadici a druhý konec nasadíte vysavač. Ten se ihned přilne ke dnu a vy můžete pomalu vysávat stejně tak, jako kdybyste vysávali doma koberec.

Tyto pomocníci jsou velmi účinné do každé vody, kterou si chcete vyčistit od nečistot. Zakoupíte je na internetu a v hobby marketech. V sezóně i v hypermarketech a supermarketech.