Detoxikace naruby

Přišel nám čas podzimu-období chřipek a nachlazení. Je to čas, kdy musíme lépe pečovat o svou imunitu. I když detox patří spíše k jarním měsícům, s imunitou úzce souvisí. Nechtějí se vám držet půsty a popíjet zelená smoothie? Detoxikujte své tělo zvenčí! Máme pro vás pár osvědčených tipů, jak na to!
 žena v sauně
1.       Saunování
Není nic příjemnějšího, než si v sychravém podzimu prohřát své tělo v sauně. Kůže je naším největším detoxikačním orgánem, proto je saunování nejideálnějším způsobem, jak odplavit z těla škodlivé toxiny. Teplo vám bude pronikat hluboko do tkání a rozšíří vám tím všechny cévy v těle. Buňky budou lépe vyživené a zrychlí se vám metabolismus. Pokud nejste zrovna příznivcem horkého vzduchu, výborné jsou potící (kardio) cvičení.
 
2.       Masáže
Nejvíce se nám nabízí masáž lymfatická, která rozpohybuje lymfatický systém a z těla odejde vše, co tam být nemá. Pokud si chcete trošku zaexperimentovat, zkuste medovou masáž. Ačkoli to zní velice příjemně, samotná masáž je velmi intenzivní – zapracovat med do samotné kůže není vůbec jednoduché. Na druhou stranu na sebe váže škodlivé látky. Můžete si toho v průběhu masáže všimnout, jak med postupně bude měnit svou barvu ze zlatavé na šedivou. Za zkoušku by stála i akupunktura, která má při detoxu velice příznivé účinky.
 
3.       Detoxikační zábal
Velice moderní a zároveň i účinný může být detoxikační zábal. Kromě toho, že vám posílí imunitu, působí také proti depresi, na kožní onemocnění a zmírňuje únavu. Mnoho značek tyto zábaly prodává, takže si je můžete udělat v pohodlí domova a nemusíte navštěvovat specializované salóny.
 masáž obličeje
4.       Peeling
Výborná věc, kterou taktéž zvládnete provést sami ve vaší koupelně, je peeling. Zlepší prokrvení lymfy a jako bonus vás zbaví suché kůže. Nejlepší je aplikovat jej před saunou, či ho aplikovat přímo v sauně. Peeling případně můžete nahradit kartáčováním, které má stejné účinky.
 
Pokud se přeci jen rozhodnete pro celkový detox, tedy včetně stravy, doporučuji začínat opatrně. Kúra by vám měla sedět přímo na míru, existuje spoustu oborníků, kteří vám v tomto ohledu poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup