Hotelové služby – komplexní péče

Česká republika má v hospodářství největší podíl terciárního sektoru, což znamená sektoru služeb. Do tohoto sektoru se řadí i hotelové služby. Pro Francii je tento sektor největším zdrojem v ekonomice, tvoří ji cca ze 79 %, za to v ČR je to cca 60 %. Ale i tak je to velký podíl. Proto se podívejme na hotelové služby trošku blíže.

Výběr švédský stůl

Restaurace

Hlavním bodem je kvalitní snídaně. Většina hotelů nabízí snídaně alá bufetový stůl. Kdy jde o nabídku různých druhů jídel. Hosté si právě podle nabídky snídaně vybírají i celý hotel. Pokud má hotel velký a vyvážený výběr jídel, je to velké plus. Nyní s moderní dobou je velká přednost například koutek s fitness produkty nebo třeba koutek s regionálními specialitami. Dále je pro klienty důležité, aby další služby v restauraci byly cenově přijatelné.

 

Ubytování

Samozřejmostí je, aby hotel měl pěkné a prostorné pokoje. A cílem by mělo být, aby se host dobře vyspal a cítil se v pokoji i v celém hotelu dobře. Takže je důležitý první dojem z recepce a poté útulnost hotelu a pokojů. Dokonce některé hotely nabízejí „Polštářové menu“ – což znamená, že si host může vybrat z různých polštářů. Například péřový polštář nebo anatomický atd.

 

Wellness

Dnes již v mnoho hotelech je součástí wellness. Sauny, relaxační místnosti, ale také masáže a různé lázeňské procedury. Procedury mohou mít různé specifikace, například pivní procedury nebo teď jsou velice oblíbené procedury s mořskými řasami. Velké procento hostů si hotel vybírá právě díky zmíněnému wellness. Dokonce některé hotely mají u wellness i kosmetické služby.

Wellness dekorace

Další služby

Snad ve všech hotelech je dnes již samozřejmostí Wi-Fi připojení zdarma nebo například praní či žehlení pro hosty. Někdy hosté ale vyžadují i specifické služby, například práci animátorů, vypůjčení sportovních potřeb nebo například hlídání dětí. A když některé z těchto služeb hotely mají, tak je to vyzdvihne nad konkurenci. Protože čím více se odlišují od konkurence, tím jsou více vidět.