Zip sáčky v kuchyni

Ukládání potravin do mrazáku

S vynálezem chladničky a mrazicího boxu začala lidstvu nová epocha. Dnes se nenajde nikdo, kdo by v naší zemi tyto dva technické objevy neznal a nevyužíval, a jejich zásadní důležitost v každé civilizované domácnosti si uvědomíme až tehdy, dojde-li k dlouhodobějšímu výpadku dodávky elektrické energie. Do chladničky a hlavně do mrazáku však musíme ukládat potraviny patřičně zabalené. Můžete je vložit do plastových dóz, ale ty zabírají zbytečně mnoho místa. Sáčky na zip jsou výhodnější a lépe se přizpůsobí každému volnému prostoru uvnitř mrazáku.

pytel rýže

Potraviny podléhající zkáze

Cokoli, co rychle podléhá zkáze, a co se skladuje v chladničce, by mělo mít omezený přístup vzduchu, aby nedocházelo k rychlé oxidaci (žluknutí). Sáčky jsou na takovéto situace ideální, stačí vložit dovnitř, co potřebujete, a sáček ponořit do nádoby s vodou, aby postupně obepnul obsah a vytlačil se tím vzduch ze sáčku. Pak jej stačí jen pohodlně uzavřít zavíracím zipem.

vlašské ořechy

Trvanlivé potraviny

Zdravé výživě se dnes věnuje mnoho zájemců a lidé postupně přichází na to, kolik existuje trvanlivých potravin, které lze mít doma řadu měsíců a zabezpečit tak domácnost pro případ výpadku obchodní sítě. Patří sem např. luštěniny, celá obilná zrna (pro domácí mletí mouky), ořechy, olejnatá semena, sušené ovoce, obilné vločky, sypané čaje, strouhanka z pečiva z celozrnné mouky, různé kořenící přísady atd.

Tekuté a velmi sypké hmoty

Obrovskou výhodou sáčků n zip je systém uzavírání. Je v podstatě hermetický, plast nepropustí vodu ani vlhkost dovnitř ani ven, stejně tak nepropustí prach a různé sypké materiály. Uzavírací zip je spolehlivý a velmi pevný, takže klidně můžete dovnitř vložit třeba jogurt, domácí tatarskou omáčku, hermelínový salát, domácí čalamádu či kysané zelí, grilovací nálev atd. To vše bude spolehlivě ukryto v chladničce a nebude to mít vliv ani na mísení pachů potravin uvnitř.