Jaký je princip funkčního oblečení a jak jej správně vybrat, aby splnilo svůj účel?

Víte, že pokud si na sportovní aktivity obléknete funkční oblečení, budete se cítit mnohem lépe? Jak se dobře na sport obléknout a jak funkční oblečení vybrat?

Jaký je princip funkčního oblečení a jak jej správně vybrat, aby splnilo svůj účel?

O funkčním oblečení jste už jistě někdy slyšeli, tohle oblečení se spojuje nejvíce se sportovními aktivitami, ale nosit se dá i při běžných volnočasových aktivitách. Předností funkčního oblečení je, jak už sám název napovídá, jeho funkčnost. A v čem to vlastně spočívá? Oblečení se vyrábí ze speciálních vláken, ty jsou uzpůsobeny tomu, že dokážou odvádět od těla pot, tak abyste se cítili dobře i při zvýšené aktivitě a v případě, že je venku zima, naopak udržují tu optimální teplotu, abyste nezmrzli. Z toho jasně vyplývá, že funkční oblečení se dá nosit za jakéhokoliv počasí, nemusíte se příliš ohlížet na to, co ukazuje rtuť teploměru a přitom si můžete užívat své oblíbené venkovní aktivity.

pexels-photo-461593

Co zohlednit při výběru funkčního oblečení

Je třeba uvědomit si, že funkční oblečení je investicí, pokud si tohle oblečení kupujete, můžete se spolehnout, že vám vydrží rozhodně déle, než jednu sezónu, je třeba vybírat tak jen kvalitní oblečení a značky jako je třeba oblečení craft https://www.c-store.cz/. Pokud sáhnete po nepříliš kvalitním oblečení, bohužel se většinou budete potýkat s tím, že oblečení nebude mít stoprocentní všechny své funkce. Je také potřeba vybrat správnou velikost, aby byly funkce oblečení stoprocentní, oblečení musí dobře sedět, nesmí být velké, ale pozor na to, aby vás ani netlačilo a poté neomezovalo v oblíbených aktivitách.

Funkční oblečení je možné nosit během léta ale i v zimě, co se týče výběru, i tohle hraje roli. Oblečení vhodné na léto je z tenčí vrstvy a tolik nehřeje, má především odvádět přebytečný pot od těla, to zimní je vyrobeno ze silnější vrstvy a kromě toho, že udržuje tělo v suchu, zajišťuje ochranu před chladem, větrem ale i deštěm.

pexels-photo-1637451

Naučte se dobře vrstvit

U funkčního oblečení je důležité také vrstvení jednotlivých kousků oblečení. Vrstvení je potřebné především v chladnějším období, zatímco spodní vrstvy oblečení odvádějí vlhkost od těla, ostatní vrstvy, tedy ta střední a vrchní, http://www.orlickehory.net/mista/vrchorlice.htm se starají o to, aby vám bylo stále teplo. V praxi to znamená, že pokud obléknete jen jednu vrstvu funkčního oblečení a vydáte se za nepříznivého počasí ven, nebude mít oblečení takový účinek a můžete pociťovat značný nekomfort.

Funkční oblečení je nejen praktické ale i módní, vybírat můžete z nejrůznějších střihů i barev. Buďte stále in, ať už jste kdekoliv.