Duolingo tě naučí jazyk snadno a zábavně

Metod, jak se naučit cizí jazyk existuje opravdu spoustu. Neříkám, že nefungují, i když jejich funkčnost je jistě dána velmi individuálně. Nicméně často se do studia nejen jazyka musíme nutit a nebaví nás. To se však může změnit, a to díky aplikaci Duolingo, která vás naučí či s vámi procvičí několik oblastí vybraného jazyka zábavnou formou.

Duolingo je nejoblíbenější a nejrozšířenější aplikací pro výuku jazyků, jelikož propojuje nudnou tradiční výuku se zábavnou herní formou. Obsahuje také prvky sociálních sítí – můžete si zde přidat své přátele a postupně sledovat jejich vývoj ve výuce a jejich znalosti.

Za každou splněnou lekci totiž dostáváte body (XP pro herní znalce). Ty rostou úměrně s vašimi rostoucími znalostmi. Získáváte také jakousi formu peněz, za které si můžete kupovat nejrůznější vylepšení a bonusy. Aplikace vás tímto motivuje podávat ve výuce skvělé výsledky.

Učte se anglicky, francouzsky či španělsky

Prvním krokem v aplikaci je vybrání jazyka, který se chcete naučit a vašeho rodného jazyka. Vybrat si můžete z mnoha jazyků, na většinu z nich však potřebujete znalost angličtiny. Čeština je zde dostupná zatím jen u výuky angličtiny. Já to však beru jako výhodu, jelikož při učení se francouzštiny si procvičuji i angličtinu.

Po výběru jazyka můžete začít úplně od základů jako začátečník, nebo můžete absolvovat zkušební test, podle kterého aplikace rozezná, na jaké jste v daném jazyce úrovni a podle toho bude postupovat dále.

Samotná výuka probíhá jednoduše na základě doplňování slovíček, a to buď překladem věty z vašeho jazyka do cizího či naopak. Na začátku však poznáváte pouze obrázky a k nim přiřazujete slova. Jakmile se vám slovní zásoba rozšíří, dopracujete se k vlastním překladům, poslechovým cvičením či k mluvení.

Opravdu se jedná o zábavnou formu, vždycky když dostanete chuť zahrát si nějakou hru na mobilu, klikněte místo toho na ikonku aplikace Duolingo a pak už to půjde samo. Pokud však nebudete „hrát“ pravidelně, aplikace vás nechá si již splněné lekce zopakovat. Opakování je totiž matka moudrosti. Nutno říct, že aplikace je zadarmo.

Můžete se učit i více jazyků zároveň.
Aplikace Duolingo zkrátka opravdu stojí za vyzkoušení. Vězte, že po něm ji už jen tak snadno neodinstalujete. I když možná časem ztratíte zájem, po chvíli se k ní zase vrátíte. Je totiž jako závislost, jako droga – jenže tahle má svá velká pozitiva.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup