Důležité nákupy na letní sezonu

Léto je obdobím, které miluje většina z nás. Teplo, sluníčko, prázdniny, dovolená. S teplým počasím je však spojeno také spousta úskalí a rizik, která bychom neměli podceňovat.
opalovací krémy.jpg
Na co je tedy nutné se při nákupech na letní sezonu připravit?
Díky slunečním paprskům si dokážeme léto skutečně užít. Mnoho z nás se rádo opaluje nebo obecně na slunci tráví hodně času. Rizikové a nebezpečné sluneční paprsky však mohou zapříčinit také řadu zdravotních problémů. Od velmi častého spálení kůže, které nám nedá několik nocí spát, až po úpal, úžeh či riziko rakovinotvorného bujení.
Když se vydáme nakoupit svou výbavu na letní měsíce, nesmíme zapomenout na opalovací krém. V našich podnebných podmínkách stačí bohatě faktor třicet, pro osoby se světlou a náchylnou pokožkou ke spálení mohou využít i ochranu silnější. Chystáme-li se k moři, pak určitě mějme koupen i krém s faktorem padesát. I když se řádně namažeme, dlouhý pobyt na slunci a případná voda, v níž čas trávíme, můžou vrstvu krému oslabit a následně se můžeme spálit. V tomto případě je vhodné mít po ruce osvědčené přípravky, které pokožce uleví, příjemně ji ochladí a pomůžou rychlému hojení. V lékárně zakoupíte třeba sprej s panthenolem, který určitě pomůže.
opalovací krém a brýle.jpg
Nejen pokožka je však vystavena zrádnému slunečnímu záření, myslet bychom měli také na své oči, a proto je vhodné zakoupit i kvalitní sluneční brýle. Ideální je směřovat své kroky do optiky, kde nám nejen dobře poradí, ale zaručí, že brýle jsou skutečně kvalitní. Na trhu je k dispozici velká řada designů, barevných provedení, a tak se není potřeba obávat, že bychom si nevybrali. Módní značka za vysokou cenu však vždy nezaručí to, že naše oči budou dostatečně chráněny. Hleďme tedy raději na označení o atestaci a UV ochraně, než na iniciály luxusního výrobce.
Opalovací krémy i sluneční brýle nejsou takovou investicí, abychom si mohli dovolit trávit léto bez nich, proto vyrazte co nejdříve na nákupy, sluníčko už začíná pěkně pálit.