Vyberte si do kuchyně správnou podlahu

Koberce jsou v naší republice stále oblíbené, těžko si dáte do obývacího pokoje například dlažbu, která sice v létě příjemně chladí, ale v zimě bude studit, a do obývacího pokoje se vůbec nehodí, koberce se těší proto stále velké oblibě. Jakou podlahu ale vybrat do kuchyně? Do kuchyně se koberec naopak nehodí vůbec, sice Vám může hřát nohy, ale jakmile Vám na něj párkrát něco spadne, co na koberci zanechá flek, velmi rychle budete litovat, proto se také s kobercem v kuchyni moc často nesetkáme.
prostorný obývák s kuchyní
Do kuchyně si pořiďte podlahu buď z PVC nebo z vinylu, co oba pojmy znamenají? Dá se říct, že to samé:
PVC – je to klasické linoleum, jak ho známe z dřívějších dob, byl součástí každé domácnosti, právě hlavně v kuchyni, a v dřívějších dobách se prodával jen v rolích, a také byl velmi malý výběr vzorů, takže jste se téměř ve všech domácnostech setkali s tím samým.
Vinyl – je to vlastně PVC, ale prodává se „v dílcích“, které do sebe skládáte a slepujete, nepleťte si vinylovou podlahu s plovoucí, i když pokud si koupíte podobný vzor, jsou na první pohled k nerozeznání. Vinyl je však do kuchyně vhodnější, je právě do kuchyně přímo stvořený:
–        je odolný proti páře, vodě (hodí se proto i do koupelen)
–        je extrémně odolný, pokud Vám spadne nůž nebo těžší hrnec
–        na rozdíl od plovoucí podlahy nebo dlažby na vinylové podlaze své kroky téměř neuslyšíte
Vinylové dílce dnes koupíte v různých vzorech, některé napodobují i přírodní materiály, jako je dřevo nebo kámen, záleží už potom na Vás, jak máte zařízenou kuchyni, podle toho můžete vybírat vzor.
Pokud si pořídíte vinylovou podlahu, zaručeně Vám vydrží minimálně deset let, ale pravděpodobně mnohem déle, ať už máte děti, domácí mazlíčky, a budete jí používat prakticky neustále, je odolná opravdu extrémně, dá se možná říct, že Vám vydrží navždy, navíc péče o ní je jednoduchá, stejná jako u klasického PVC, stačí setřít mopem a máte uklizeno.
rohová kuchyň
Dejte si jen pozor při pokládání dílců z vinylu, protože povrch pod nimi musí být úplně hladký, dá se to opět přirovnat ke klasickému linoleu, takže pokud si na to sami netroufáte, raději si sjednejte firmu, která Vám vinylovou podlahu položí, ušetříte si tím „nervy“ nad každým hrbolkem.