Vánoční zdobení vašeho domu nebo bytu

Když se řekne slovo Vánoce, každý z nás si vybaví dobu pečení cukroví, nakupování a následné balení dárků, čas s přáteli… Až před posledním týdnem začneme řešit takové detaily a maličkosti jako jsou třeba dekorace našeho interiéru a hlavně exteriéru. Vlastníci menších bytů mají dekorování mnohem jednodušší. Stačí do viditelných oken vyvěsit pár nálepek vánočních, nebo světýlek. Do interiéru pak stačí dát pár ubrusů s motivy nebo na stoly položit svícny či jiné drobnosti.
dům, ozdoby vánoční

Světýlka v okolí domu

Jestliže bydlíme v rodinném domku a máme možnost mít zahradu s keři nebo stromečky, musíme ji nějak využít. Můžeme si zakoupit venkovní světýlka s různým světelným nastavením, a dokonce i časovačem. Není mnohdy jednoduché nainstalovat tato světýlka na vyšší dřeviny, ale s trochou šikovnosti a pomocí svých známých si určitě poradíte.

Časovač je u venkovních světýlek důležitou součástí. Klasicky se zapojí do venkovní zásuvky, nastavíme čas, kdy má "zapnout" proud a zapojíme do něj světýlka. Je také velmi populární využít balkóny a jejich zábradlí k ozdobám domku. Můžeme využít jak osvětlení, tak různé třeba námi vyrobené dekorace. Mohou to být různé truhlíky do kterých zasadíme pár větviček smrků, nebo můžeme využít zakoupené produkty, jako například obarvené jmelí apod.
stůl, ozdoby

Ozdoby do oken

V posledních letech se uchytil trend nálepek na okna. Nejčastěji je můžeme vidět v podobě bílých vloček, nebo sněhuláků. Jestli chceme, aby naše okna vynikla i večer, můžeme si pořídit visací svítící ozdoby. Ty jsou obvykle z plastu a dají se zachytit za háček před oknem, takže nejsou tak těžké. Někomu může toto osvětlení do oken překážet a vadit, takže záleží na každém z nás, jak si vybereme.

Interiér

Důležitou součástí výzdoby je také vnitřek bytu. Od samého začátku, kdy k vám dorazí návštěva, by ji měla provázet vánoční atmosféra. Což znamená od vchodu až po místo, kde chcete s návštěvou pobýt. Důležité je prostírání ve vánočním duchu. Což znamená samotný ubrus, ubrousky, věnec či jiná dekorace ve středu. V tomto ohledu se představivosti meze nekladou. Můžeme využít úplně každý kout našeho bytu, kam se dá položit něco vánočního. Ale platí pravidlo, že by se s ničím nemělo přehánět, aby ozdoby nevypadaly spíš kýčovitě. 

 

4.3/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup