Schodiště je důležitou součástí interiéru – Jak jej vybírat, a kterému materiálu dát přednost?

Přemýšlíte o rekonstrukci svého schodiště a nevíte, jaký materiál si zvolit? Nabídka je pestrá a i proto je potřeba zvážit všechny důležité parametry.

Schodiště je důležitou součástí interiéru – Jak jej vybírat, a kterému materiálu dát přednost?

Pokud máte doma již staré schodiště, které potřebuje rekonstrukci, určitě se rozmýšlíte, jakou podobu svému novému schodišti dáte. Je potřeba si uvědomit, že takové schodiště tvoří nedílnou součást interiéru a může hodně proměnit jeho celkový vzhled, může také vyzdvihnout styl, který máte rádi. Kromě estetické stránky je ale potřeba zvážit i to, zda bude nové schodiště dostatečně bezpečné a funkční. Záleží proto na výběru materiálu, na tom, jaké zábradlí ke schodišti vyberete a v neposlední řadě i na tom, jaké bezpečnostní prvky přidáte.

pexels-photo-1792733

Nejde jen o samotné schody

Schodiště netvoří je schody, nedílnou součástí je potom i zábradlí, které by mělo být ke schodišti přidáno tehdy, tvoří-li ho více, jak tři schody a to z bezpečnostních důvodů. Zábradlí je hodně podstatnou součástí a to zejména v případě, že máte doma malé děti nebo starší lidi. Další přídavné prvky jako madla nebo protiskluzové ochrany ještě více chrání zdraví, uklouznout na schodech je totiž velmi snadné. Vždy záleží i na tom, jakou mají schody podobu, zda jsou točité, rovné nebo například příliš strmé. Při výběru nového schodiště se vychází obvykle z prostorových možností, je možné vybírat podle již předem daných plánů, ale některé druhy materiálů umožňují unikátní sestavení schodiště na míru.

pexels-photo-3427031

Oblíbené materiály

Co se týče samotných materiálů, určitě vede dřevo. Dřevěné schodiště je již jakousi klasikou, dřevo se dobře opracovává, má dlouhou životnost, dá se různě uzpůsobit a hlavně i kombinovat s jinými druhy materiálů. Ovšem pozor na to, že dřevo potřebuje vždy pečlivou a speciální úpravu a v průběhu let i údržbu. Méně údržbové je rozhodně kovové schodiště, právě kovové materiály se pak velmi dobře kombinují a to právě se dřevem nebo i se sklem. Sklo a kov společně působí velmi moderně. Velmi zajímavě pak vypadá i kamenné schodiště, kámen je přírodním materiálem, který si v poslední době získává řadu příznivců a oprávněně, je totiž velmi odolný a esteticky zajímavý.

Pokud si přejete mít krásné schodiště, které se bude ve vašem interiéru vyjímat, určitě vsaďte na kvalitní a odolný materiál, ale nezapomeňte celé schodiště sladit i se zbytkem nábytku v interiéru a to i barevně. Možností je dnes celá řada.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup