Sbírka minerálů

Dobrodružné hledání

Snad každý má nějaký koníček, který ho baví a naplňuje. Věnovat se mu je rozhodně hezké a zároveň může pomoci k tomu, abychom žili šťastnější život. Možností je dost, přičemž je jen na nás, čemu se budeme věnovat. Většinou se k dané věci dostaneme přirozeně, kdy se dozvíme, že něco takového existuje, a to klidně i v dětství, následně to zkusím a když nás to bude bavit, tak tato vášeň může vydržet dost let. Může být v podobě sběru minerálů.

vltavín

I u nás nalezneme hezké kousky, z kterých si lidé následně dělají výstavku a kochají se získanými kousky. Hledání je dobrodružstvím, a to většinou na pěkných místech, takže poznáte nové lokality a pročistíte si hlavu na čerstvém vzduchu. Záleží, jaký kamínek budete chtít hledat, protože každý je jinak vzácný. Vzhledem ke geologii je potřeba vyrazit na určitá místa. Jakmile jej nalezneme, tak je vhodné zapsat si k němu místo a datum nálezu. I na takovém výletě můžeme potkat hezký kousek.

Vltavín

Tento kámen už má jistou hodnotu, takže se tu bavíme o věci, na které se dá případně vydělat. Jak už z názvu plyne, tak jej nalezneme především u Vltavy, a to konkrétně v jižních Čechách. Jako každá hornina mají svůj typický vzhled, přičemž zde se bavíme o zeleném skle s nepravidelnými tvary. Také se v nich vyskytují vzduchové bublinky. Na živo je můžeme vidět v různých muzeích v naší zemi. Jestliže jste žádný nenašli a rádi byste jej měli ve své sbírce, tak si vltavín můžete zakoupit.

surový vltavín

Pochopitelně u hezkých kousků můžeme mluvit o jisté vzácnosti, a proto se cena pohybuje v tisících. Samozřejmě také záleží na jeho váze. V nabídce je vltavínů poměrně dost, takže si můžeme vybrat takový, který se nám nejvíce líbí. Jsou skladem, takže si je můžeme objednat a těšit se, že za krátkou dobu dorazí. Získáme tak jedinečný drahokam, který je u nás oblíbený i tím, že pochází z naší země. Do sbírky je to ideální kousek.