Mít jeden šroubovák v dílně nestačí

Průměrný člověk se setká v životě se situacemi, ve kterých si musí manuálně poradit. Občas něco přitáhnout, sešroubovat nebo přeštípnout, nemusí být důvodem k tomu, abychom hned pořizovali přímo profesionální dílenskou výbavu. Hobby souprava se základním nářadím úplně postačí k práci na zahradě i doma. Obsahuje několik klíčů a šroubováků, takže bychom s ní jednoduchou práci měli zvládnout. Velkým problémem často bývá, že sady v kufrech neobsahují příliš velký výběr šroubováků. Většinou jsou k použití jen jeden nebo dva z plochých či křížových, jenže to bohužel nestačí ani na občasné používání. Sada s bity, jakožto náhražka šroubováků, je sice levnější variantou, ale více nepraktickou.
nástavce na šroubovák
Díky neforemní rukojeti se tak mnohdy nedostaneme do užších míst, abychom mohli třeba utáhnout šroubek. Proto je lepší zvolit přikoupení jednotlivých šroubováků mimo sadu, kdy křížových by mělo postačit alespoň po třech velikostech. To samé platí i pro ploché. Menší úzký, střední i velký s širokou hlavou, uplatnění najdou všechny.
Co se další dílenské výbavy týče, univerzální kombinačky nesmí chybět v žádné bedně na nářadí. Ovšem nenahradí kleště štípací, s nimiž lépe přeštípneme drátek, nebo také kleště úzké dlouhé jako pomocníka při stočení oka na drátu. Sikovky, kleště s posuvným kloubem, si poradí se sifonem pod umyvadlem.
kleště a šroubovák
Dalším výborným pomocníkem je gola sada. Hodně lidí si ji spojuje s nutností kolem opravy auta, ale díky momentovým klíčům postačí i k obyčejné výměně kol nebo na vyndání akumulátoru. Drobnou součástí každé domácnosti by měl být metr. Svinovací, dřevěný, pásmo, koupit se dají od dvaceti korun do několika stovek. Kritéria pro jeho výběr a následné použití už záleží jen na nás. Potřebujeme-li ho na zahradu, je lepší zvolit širší kovový pásek, který v pohodě zvládne být napnutý až do čtyř metrů bez jakéhokoliv zlomení. U svinovacích metrů je třeba dodržet pravidlo pomalého a bezpečného zasouvání, protože jinak hrozí pořezání ostrou páskou. Také kovový okraj, který je připevněn většinou dvěma nýty, se může časem odlomit a upadnout. Metr se tak zavine dovnitř a je potřeba koupit nový. Nakonec se dostáváme k věci, která zase takovou nutností není, ale dělá dílnu dílnou. Tím myslíme svěrák. Základem je velký a pevný svěrák, který zvládne udržet většinu věcí, ale ani ten malý nezůstane bez práce. Hodí se na drobné opravy a je k dostání i jako přenosný. Takto základně vybavená dílna postačí nejenom domácímu kutilovi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup