Menstruační kalíšek bez obav

Menstruace je pořád takové společenské tabu, při tom se jedná o normální věc, která pravidelně potkává každou ženu. Naštěstí žijeme v době tampónů, a tak se dá fungovat docela normálně. Bohužel, ne každá žena může používat tampony, a to z vícero důvodů. Proto nezbývá jiná možnost než vložka. Každá z nás patrně s vložkami začínala. Když si na to vzpomenu, byl to horor. Hlavně v létě, ten nepropustný igelit není moc příjemný ani hygienický. Nebo hodiny tělocviku, kdy se Vám při běhu vyhrnula, až na záda. Dokonce jsem slyšela několik příběhů o tom, jak nějaké chuděře vypadla vložka z nohavice nebo z pod sukně. To se Vám naštěstí s tamponem nestane.Menstruační kalíšek.jpg
                Používání tamponů sebou nese ovšem jiné negativum, a to zvýšené riziko syndromu toxického šoku, který můžeme dostat všechny. V období menstruace je způsoben zadržováním krve v těle, kdy se hromadí toxiny, které se drží spolu s krví na sliznici, která by jinak z těla i se všemi škodlivinami byla odešla.
                Protože je toto onemocnění docela časté, přišla parta vědců s řešením, které se nazývá menstruační kalíšek. Nejde o nic víc než o silikonový kalíšek, který se zavede do těla, kde “chytá“ krev, která se pak jednoduše vylije a kalíšek se umístí zpět do těla. Můžete jej používat stále dokola, takže je to docela dobrá investice z hlediska finančních úspor. Stačí se podívat na ceny hygienických potřeb v obchodech. Pořizovací cena se pohybuje od 150 do 1 000 Kč. Růžová kasička.jpgStejně jako tampony, i kalíšek má několik velikostí, takže si vybere každá žena. Jedinou a největší nevýhodou a důvodem, proč se mu stále hodně žen vyhýbá, je způsob zavádění, který vyžaduje trochu cviku. Kalíše se musí prsty správně složit, uchopit a zavést tak, aby se rozvinul až v těle a vytvořil určitý podtlak tak, aby držel pevně na místě i při náročné fyzické aktivitě. Jinak se může stát, že se kalíšek v těle nakloní a vše Vám lidově řečeno proteče. Také jsem z toho měla zpočátku strach, ale když to dostanete do ruky, už se nikdy svého kalíšku nevzdáte.

3.6/5 - (5 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup