Jak by měl vypadat obývací pokoj – zařiďte si jej útulně a přitom prakticky

Děláte rekonstrukci nebo stavíte úplně nový dům? Pak jistě přemýšlíte i nad novým designem svého obývacího pokoje. Jak jej zařídit útulně a prakticky?

Jak by měl vypadat obývací pokoj – zařiďte si jej útulně a přitom prakticky

Obývací pokoj patří k nejvytíženějším a nejnavštěvovanějším pokojům v každé domácnosti. V obýváku běžně odpočíváme, trávíme čas s rodinou a hlavně zde přijímáme i návštěvy. Proto je důležité si jej vybavit tak, aby v něm bylo útulno a všechny praktické věci byly po ruce. Co by v obýváku nemělo chybět a jak jej zařídit co nejefektivněji?

pexels-photo-1595589

Je to jen na vás

Návrhy obývacích pokojů https://bydesign.cz/cat/obyvaky od profesionálů vás mohou velmi inspirovat. Někdy je těžké zorientovat se ve všech vymoženostech, a pokud máte prostor menší nebo neobvykle řešený, může být problém s jeho vybavováním. Proto je nejlepší se pro začátek nechat inspirovat. Každému obývacímu pokoji by určitě měl dominovat pohodlný gauč či sedací souprava. Na tu by se ideálně měli vlézt všichni členové rodiny, je dobré, když je také rozkládací pro případ, že u vás přespí návštěva a měl by se snadno udržovat. Kolem sedačky by mělo být dostatek prostoru pro procházení a neměl by chybět ani konferenční stoleček na odkládání věcí.

Každý obývací pokoj by samozřejmě měl být sladěn do barev, které vyhovují jeho uživatelům, nezapomeňte na dekorace, které dělají každý domov domovem, protože prázdný a holý domov nenavazuje nikdy pocit bezpečí. Všichni bychom se doma měli cítit dobře a bezpečně, obývací pokoj je pro většinu domácností relaxačním pokojem a tak by se měl i zařizovat.

pexels-photo-1571453

Propojte je

Skvěle působí i obývací pokoj propojený s kuchyní, což je momentálně obrovský trend. Ne každý ale má tuto možnost. Pokud to u vás ale jen trošku jde, jděte do toho. V obýváku se také velmi často objevují obývací stěny, je to skvělý kousek nábytku, který dokáže proměnit vzhled pokoje během chvilky a tvoří jeho podstatnou část. Vždyť bez televize bychom si dnes asi život neuměli představit a ta se v obývací stěně vždy krásně vyjímá. Na drobnosti pro radost jako jsou kytičky nebo obrázky nezapomínejte. Stejně tak jako na každou jinou dekoraci, která se vám líbí.

Udělejte si svůj domov hezčí.