Hypotéka bez registru vás na lopatky nepoloží

Ač to tak může na první pohled vypadat, tak se záznamem v registru váš život nekončí, a to i v situaci, kdy opravdu nutně potřebujete půjčku. To jediné, o co vás záznam v registru nepochybně připraví, je možnost sjednat si půjčku v bance. Nicméně pokud jde o nebankovní hypotéky, tak nebankovní hypotéku bez registru seženete snadno, a dokonce si může vybírat.

obchod

A není zde ani ten nejmenší důvod, proč byste se nebankovních hypoték měli obávat. Možná jejich úrok bude o málo vyšší než v bance, ovšem takový malý rozdíl možná ani nepoznáte, protože nebankovní společnost se vám bude snažit nabídnout tu nejlepší možnou nabídku, tím si můžete být jistí. A na vás je pouze to, abyste si mezi všemi nebankovními společnostmi zvolili tu pravou, jaká vám bude nejvíce vyhovovat, a která vám nabídne ty nejvíce vstřícné podmínky. Velkou roli proto jistě bude hrát výše úroku, délka splatnosti, a také případné poplatky předem.
Nicméně tou nejlepší zprávou pro vás, pokud jde o nebankovní hypotéky je to, že záznam v registru nehraje žádnou roli, a to jak v případě malých záznamů, tak třeba i těch větších.

růst

Zásadní je totiž vždy to, zda svou půjčku budete schopni splácet. Budete proto muset doložit své pravidelné příjmy, ale také výdaje, aby bylo jasné, že vám každý měsíc zůstane dostatek peněz na bydlení. Nicméně je jedno, jaké jsou vaše finanční zdroje a odkud vaše příjmy pocházejí, ať už jde o plat, příjmy z pronájmu anebo třeba o sociální dávky.

A také se za svou půjčku budete muset zaručit nemovitostí, která bude svou hodnotou korespondovat s výší částky, o jakou máte zájem. Je tedy jasné, že čím více peněz si budete chtít půjčit, tím hodnotnější nemovitost byste měli nebankovní společnosti nabídnout jako záruku za to, že budete svůj úvěr pravidelně splácet. V případě, že žádnou nemovitost nemáte, můžete situaci řešit také s pomocí spoluručitele.