Chia semínka dokážou svou podstatou překvapit

Chia semínka jsou jednou z mnoha potravin, které jsou oblíbené zejména příznivci zdravého stravování. Co o přitom znamená tato zdravá strava? Dalo by se říct o mnoha různých směrech, že jsou zdravé, avšak jedna proměnná zde vždy hraje svou roli – množství přijatých kalorií. Když totiž přijmete potravy zkrátka hodně, nemůže to vašemu tělu prospět v žádném případě, a to ani v případě, kdy byste konzumovali čistě jenom zeleninu.

Protože lidé chtějí zkoušet něco nového, přišli na to, že Chia semínka jsou velmi atraktivní. Kromě toho, že jde o takzvanou „super potravinu“, i samotná chia semínka cena hovoří o tom, že jde o věc, kterou stojí za to vyzkoušet. Tato semínka mají velmi zajímavou vlastnost – dokážou na sebe vázat mnoho vody. To znamená, že pokud je nasypete do mléka či vody, stane se po určité době z tekutiny jakási rosolovitá či gelová hmota. To je skutečně zajímavá věc, která se dá využít při mnoha různých receptech.

hromada Chia

Vyzkoušejte a přesvědčte se sami

Pokud by vás zajímala chuť Chia, pak budete zklamaní, neboť tato potravina žádnou specifickou chutí neoplývá. I když byste z této potraviny vyrobili mléko, můžete očekávat nepříliš zajímavou chuť, která vás navíc nepřesvědčí o tom, že se jedná o jakkoli zajímavou potravinu. Proto je třeba k této potravině přistupovat s určitou rezervou.

Chia na lžíci

Kde dá tato surovina využít?

  • Při pečení dezertů
  • Tvorba studených dezertů
  • Přidání do salátů
  • Zahušťování směsí a omáček
  • Tvorba koktejlů

Při všech těchto aplikacích přitom můžete využít všech výhod, které tato surovina nabízí. Poznat proto zajímavé možnosti tohoto produktu z jižní Ameriky se tedy rozhodně vyplatí. Pro vás to také znamená příležitost, jak obohatit svůj jídelníček o hodnotnou potravinu, která nejenom, že prospěje vaše tělu, ale také dodá potřebné živiny, minerály a vitaminy, které vám možná jinak zcela chybí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup