Udrží vše na svém místě

Přemýšlíte nad tím, který pomocník je tak důležitý, že jej lze využít v mnoha různých oborech, je dostatečně pevný a silný, že vše udrží na svém místě a přitom se s ním opravdu snadno manipuluje? No přece suchý zip. Zdá se Vám to nemožné? Jistě všichni víte, že jde o textilní materiál, který je tvořen dvěma vrstvami – jedna je sametově hladká a na druhé jsou nylonové háčky – obě tyto vrstvy k sobě tak dokonale přilnou, že jsou velmi odolné vůči boční síle, a tím pádem udrží i velkou zátěž a přes to všechno lze velmi snadno rozpojit, pokud je třeba.

boty suchý zi

Nejčastěji bývá využíván při výrobě dětských bot. Aby se děti naučily samostatnosti, je důležité, aby se sami uměli obout. A právě díky suchému zipu se jim snadno obouvají a zapínají všechny boty i papuče, alespoň do té doby než se naučí zacházet s tkaničkami. Ovšem tento druh zapínání někdy naleznete i na botách pro dospělé. Kromě toho bývá tento skvělý spojovací materiál často využíván na nejrůznějších protetických pomůckách, na zdravotních pomůckách pro zafixování určitých partií těla a tak podobně.

protetická pomůcka

Často najdete suchý zip také na dětských peněženkách či na taškách a baťůžcích, ale samozřejmě se používá i při výrobě dalších doplňků a oblečení. Prostě jak již bylo řečeno na začátku jde o velmi důležitého pomocníka s obrovským využitím. V naší nabídce najdete hned několik různých variant tohoto pomocníka. Můžete si vybrat jednotlivé části nebo sety v několika různých barvách, šířkách i délkách. Záleží na Vašich požadavcích a potřebách. Také Vám můžeme nabídnout suchý zip ve tvaru samolepících koleček či obdélníků a v neposlední řadě také elastický model. Kromě tohoto skvělého pomocníka u nás najdete ten největší výběr textilní i kovové galanterie a obrovskou nabídku potřeb a pomůcek pro nejrůznější druhy tvoření a ruční práce.